Kurumsal Rozet Yaptırırken Dikkat

16/11/2016 0 Yorum Kuruma Özel Takılar,Kuruluş Yıldönümü Hediyeleri,Bayi Toplantısı Hediyeleri,Kurumsal Rozet,

Kurumsal rozet, firmanızın en önemli temsil araçlarından biri. Kurumunuz için rozet yaptırmadan önce bu bilgileri edinin ki gururunuz olmasını hayal ettiğiniz kurumsal rozetiniz hayal kırıklığına dönüşmesin…

 

Kurumsal kimliğin bütünleyici parçalarından biridir kurumsal yaka rozeti. Kurum içinde bağlılığın sembolü, dışarda kuruma duyulan güvenin ve gururun simgesi aynı zamanda zarif bir tanıtım aracı… Bu kadar önemli ve özel bir yere sahip olan kurumsal rozetlerin üretimi de o denli özen ve yakın takip ister. Çünkü her kuyum atölyesi takı ve aksesuar üretebilir ama herkes kurumsal rozet üretemez. Kurumsal yaka iğnesi üretmenin pek çok detayı ve dikkat edilmesi gereken noktası vardır.

 

Rozet Yaptıracağınız Firmanın Daha Önce Yaptığı Kurumsal Rozet Örneklerine Bakın.

Kuyum atölyeleri, takı ve aksesuar tasarımı yaparken özgür hareket ederler ve çoğu zaman ortaya gerçekten çok şık ürünler çıkar. Yaratıcılık ve estetiğin altın veya gümüş ile buluşması ortaya gösterişli takılar çıkarır. Kuyum ustalarının yeni tasarımlara hayat verirken hissettikleri gurur ve mutluluğu, bizler de o takıları keyifle kullanarak kutsarız…

 

Ancak, kurumsal rozet üretimi bambaşka bir yaklaşım gerektirir. Bu yaklaşım, bazı temel ve katı kurallar içerir. Kuyum ustalarının yaratıcılıklarını ve esnek çalışma alışkanlıklarını bir kenara bırakıp tamamen kurallar çerçevesinde üretim yapmasını gerektiren bu yaklaşım, ustaların hiç hoşlanmadığı bir yaklaşımdır.

 

Kurumsal Rozet Esinlenme Değil, Birebir Uygulama İster…

Kuyum ustalarının kurumsal rozet üretimi yaparken karşı karşıya kaldığı en büyük zorluk, birebir uygulama zorunluluğudur. Takı tasarımı ve üretimi yapan ustaların en çok beslendiği şey, esinlenmedir. Tasarımı kendilerinden bir şey katma, farklı bir yaklaşım getirmek isterler. Oysa kurumsal rozet üretimi, logonun birebir uygulanmasını gerektirir. Logoya benzerlik ne kadar yüksek ise o kadar başarılı bir kurumsal rozet ortaya çıkar.

 

Özetle, eğer “Ama ne olacak ki o kadar farklılıktan, böyle daha güzel oldu”, “Ya zaten logonuzun orası güzel değildi, yanlış yapmışlar o yüzden ben biraz değiştirdim.”, “canım siz de çok detaycısınız”, “ben bugüne kadar bir sürü takı tasarladım, bana güvenmeniz lazım” vb. hikayelerle yorulmak ve para kaybetmek istemiyorsanız, kurumsal rozet yaptıracağınız firmayı seçerken, kurumsal rozet üretimindeki tecrübesine ve daha önce yaptıkları kurumsal rozet çalışmalarına dikkatle bakmanız gerekir.

  

Kurumsal Hediye Ajansı olarak biz, Türkiye’nin önde gelen pek çok firması için yıllardır başarıyla kurumsal rozet ve kurumsal takı üretimi yapmaktayız. Konuya fokuslanmış olmamız ve defalarca kurumsal rozet yapmış olmamızdan dolayı edindiğimiz birikim ve tecrübe, kaliteli ve kullanışlı kurumsal rozetler yapmamızdaki temel etkendir. Ustalarımız, kurumsal rozet yapımındaki incelikleri kavramış ve konuyla ilgili yeni alışkanlıklar edinmiş durumdalar. Yine de her yeni işte, tüm tasarım ve üretim aşamaları yakından takip edilerek, olası hatalar henüz gerçekleşmeden engellenmiş olur.

 

Kurumsal Rozet Kullanışlı ve Estetik Olmalı…

Kurumsal rozet üretiminde karşılaşılan sıkıntılardan biri kuyum ustasının alışkanlıkları ise diğeri de kurumun rozete yaklaşımıdır. Rozetin büyüklüğü, kullanılacak materyal, tasarım detayları, vb. konulardaki bilgi ve tecrübe eksikliği kurum yöneticilerinin rozet taleplerinde hatalı yönlendirme yapmalarına sebep olabilir.

 

Kurumsal rozet ne çok büyük ne de çok küçük olmalı. Hem kadın hem erkeğin yakasına takabileceği ebatta ve ağırlıkta olmalı. Kıyafeti zedelemeyecek kadar hafif olmalı ve sabitlenebilmeli, böylece dönmesi, eğik durması vb. engellenmiş olmalı.

 

Sade kurumsal rozetler yapılabileceği gibi; sıcak mine tekniği kullanılarak renk uygulanabilir veya taş kullanılarak ışıltı katılabilir. Tüm bu detaylar, kurumun ne kadar gösterişli bir kurumsal rozet istediğine ve buna ayıracağı bütçeye bağlı olarak belirlenir.

 

Kurumsal Hediye Ajansı, rozet yaptığı firmalara konuyla ilgili danışmanlık da vererek, en iyi sonucu almalarına yardımcı olur ve tüm süreç firma ile yakın iletişim ve sürekli bilgilendirme halinde tamamlanır. Böylece ortaya, her çalışanın taşımaktan gurur duyduğu ve keyif aldığı şık ve kaliteli kurumsal rozetler çıkar.

 

Kurumsal rozet örneklerimizi görmek için lütfen tıklayın. Daha fazla bilgi için bize hemen ulaşabilirsiniz: 0212 275 26 50

Bu yazıya bir yorum yapmak ister misiniz?