Rozet Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

27/02/2014 0 Yorum Kuruma Özel Takılar,Kurumsal Rozet,

Şirketinizin kurumsal kimliğini temsil eden en yaygın araçlardan biri olan yaka rozetleri, kurumsal imajınıza sandığınızdan daha fazla katkı sunabilir. Alışılagelmiş rozetlerden daha şık ve değer katan tasarımlarla, gücünüze güç katabilirsiniz. "Nasıl?" derseniz...


Kurumların en sık kullandıkları aksesuarlar olarak öne çıkan yaka rozetleri, görselliğin, imajın ve özgünlüğün öne çıktığı gümümüzde pek çok açıdan yetersiz kalabiliyor. Bu nedenle de hem rozeti taşıyan hem de rozeti fark edenler tarafından yeterli değeri görmüyor.
 

Giderek sıradanlaşan ve hatta zaman zaman fark edilmeyen rozetler, aslında sandığınızdan çok daha fazlasını yapabilir. Kurumsal imajınızı güçlendirecek, iş dünyasındaki değerinize değer katacak rozetler mümkün. Peki kurumsal rozetlerinizi yaptırırken nelere dikkat etmelisiniz?
 

İşte Kurumsal Hediye Ajansı’nın rozet yapımında size özel önerileri:
 

Yenilikçi Tasarım: Etkileyici bir rozet için öncelikle, rozet tasarımında yaratıcı öğeler olmasına dikkat edilmeli. Kurumsal imajınızla uyumlu ancak yaratıcı tasarımlar, rozetin fark edilmesinde önemli bir etkendir.
 

Kurumsal Renk Uyumu: Yaptıracağınız rozette kullanılacak renklerin, kurumsal renklerinizle birebir aynı olması oldukça önemli bir nokta. Dolayısıyla, kullanılacak malzeme ve süsleme araçlarında doğru renklerin elde edilmesine özen gösterilmeli.
 

Logonun Kullanımı: Rozetin üzerinde logo ya da marka simgesinin kullanılması, imaj bütünlüğü açısından yerinde bir tercih olabilir. Sizin en özel temsilciniz logonuz ile süslenmiş bir yaka rozeti, diğer unsurlardan çok daha zengin bir etki sağlar.
 

Maden Kalitesi: Kullanılacak madenin kalitesi de rozetin şıklığını belirleyen önemli bir etkendir. Kararma, aşınma ve farklı etkilere karşı dayanıklı bir maden, hem rozetin görünümüne yansır hem de kullanım ömrünü uzatır.
 

Mine ya da süsleme aracının kalitesi: Rozetin süslenmesinde kullanılan malzemenin kalitesi, rozetin görünümünü ilk elden etkileyen öğelerden biridir. Renkli mine ya da diğer süsleme malzemelerinin kaliteli olmasına ve rozete incelikle işlenmesine dikkat edilmelidir.  
 

Mücevher şıklığı: Rozetlerin, sadece bir promosyon aracı olarak değil daha çok kurumunuzu temsil eden kaliteli aksesuarlar olarak düşünülmesi size katkı saylayacak temel noktadır. Tasarımından üretimine kadar mücevher şıklığının gözetilmesi, rozeti hem sizin gözünüzde hem de kullanacak kişilerin gözünde çok kıymetli bir değer olarak yeniden konumlandıracaktır. Özellikle kullanılan madende gümüş ya da altın tercih edilmesi, rozetin madeni değerini n yanı sıra “hediye” olarak kıymetini de belirleyecektir.
 

Tüm bu unsurların gözetildiği, kurumsal kimliğinize ve bütçenize en uygun rozet tasarımları ve şık sunumlar için Kurumsal Hediye Ajansı ile iletişime geçebilirsiniz. 

Bu yazıya bir yorum yapmak ister misiniz?